گـــــــــــــــــــــرافیک
.:: Your Adversing Here ::.
 

چرا حجاب ضرورت دارد و نتیجه منطقی نفی حجاب چیست ؟

چرا حجاب ضرورت دارد ؟_

«نخستين وظيفه آداب و تقاليد اجتماعي که سازنده قوانين اخلاقي هر اجتماع است، آن است که روابط ميان دو جنس مرد و زن را بر پايه هاي متين استوار سازد. چه اين روابط پيوسته منشأ نزاع و تجاوز و انحطاط به شمار مي رود. اساسي ترين عمل تنظيم اين روابط همان ازدواج است.
لاندر ميگويد: "در قبيله ياريبا امر زن گرفتن از طرف بوميان با بي علاقگي تلقي مي شود ، چنانکه که گوئي اين کار با چيدن يک خوشه گندم نزد آنان برابر است ، چه عشق و محبت در ميان آنان وجود خارجي ندارد . چون ارتباطات جنسي پيش از ازدواج ممنوع نيست ، به اين جهت ...

به ادامه مطلب مراجعه کنید.

.: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: سه شنبه 26 دی 1391برچسب:,
 • آموزش ابزار در نرم افزار کورل دراو

  آموزش ابزار در نرم افزار کورل دراو

  1. انتخاب کردن ابزار Graph Paper

  2. انتخاب کردن ابزار Spiral

  3. انتخاب کردن ابزار Ellipse

  4. انتخاب کردن ابزار Rectangle

  5. ابزار Pan

  6. انتخاب کردن ابزار Zoom

  7. انتخاب کردن ابزار Shape

  8. انتخاب کردن ابزار Pick

  9. شئ یا Object چیست؟

  10. منتقل کردن پالت به فضای کار (Workspace)

  و ....

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: دو شنبه 25 دی 1391برچسب:,
 • نکات مهم در طراحی یک کاتالوگ و بروشور

  نکات مهم در طراحی یک کاتالوگ و بروشور

   

  کاتالوگ به مجموعه گردآوری شده از محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت یا یک موسسه با ریزترین اطلاعات مورد نیاز برای فروشنده یا واسطه آن کالا یا خدمات گفته می شود.

  در اینجا می خواهیم نکات مهم طراحی کاتالوگ و بروشور را بیان کنیم:

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.

  برسی دی پی آی، ال پی آی و پی پی آی در گرافیک

  یکی از مواردی که در کشور ما چندان به آن پرداخته نشده پژوهش در گرافیک و چاپ است.
  در حالی که همه می دانیم ورود طراحان گرافیک جوان به بازار کار و عدم آشنایی آنها با مفاهیم بنیادی و مشکلات طراحی تا چاپ، چه زیانهایی به مجموعه خانواده گرافیک و چاپ می زند. هر روزه شاهد چاپ مقوله های مختلفی هستیم که هر یک به نوعی مشکلاتی در درون خود دارند. برخی قابل اغماض و برخی دیگر از چشم عوام نیز پوشیده نیستند. بنابراین ناچار به تجدید چاپ و پرداخت خسارات میلیونی می شوند.

  در مکالمات روزمره طراحان گرافیک بسیار می شنویم که...

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: دو شنبه 25 دی 1391برچسب:,
 • آموزش تکنیک اسکراچ برد

  آموزش تکنیک اسکراچ برد

  اسکراچ برد مقوای مخصوصی است که در اوایل قرن بیستم به وسیله ی چالرز جی راس که لیتوگراف فیلادفیایی می باشد اختراع شد و جای سنگ های لیتو گرافی را گرفت این کاغذ که هنوز به وسیله ی کمپانی راس فیلادفیا تهیه می شود ٬که شامل لایه ی نازک از گچ خوب و سفت است که با چسپ مخصوصی درهم آمیخته و روی آن پرس شده است ضخامت این گچ خیلی کم است و از 7/. میلیمتر بیشتر تجاوز نمی کند و وقتی که خشک بشود خیلی محکم و صاف می گردد حوالی 1920 شخصی کشف کرد اگر لایه ی نازکی از مرکب مشکی روی این ورقه ی گچی اضافه کنند تا سطح آن مشکی شود و بعد به وسیله ی ابزار نوک تیز روی آن را خراش دهند خراش ها به صورت خطوطی سفید و با فرمی خاص که بستگی به نحوه ی خراش ادرد نمایان می شوند به این ترتیب نتایج گرافیکی فوق العاده ای خلق می شود تا آن زمان این مقوا٬مقوای راس نامیده می شد ولی امروزه این نوع مقوا را مورد استفاده ی تکنیکی قرار می دهند که اسکراچ برد نامیده می شود . اجرای طرح روی این مقوا ها را طراحی اسکراچ برد می گویند.

  لوازم مورد نیاز برای این فعالیت :

  • پاستل یا مدادشمعی
  • رنگ سیاه گواش
  • قلم مو
  • مقوای سفید
  • وسیله نوک تیز برای خراش دادن

  گام اول :
  ابتدا با پاستل تمام صفحه مقوا را به رنگ های دلخواه رنگ می کنیم ،به نحوی که جایی خالی یا سفید نماند.(می توانید بنا به طرح که دارید رنگ گداری کنید و یا فقط تک رنگ و دو رنگ و..استفاده کنید.بهتر است مقوای استفاده شده برای این کار تا اندازه ای ضخیم باشد یعنی استفاده از مقوا های گرم بالا)

      

  گام دوم :
  با گواش مشکی تمام سطح کارمان را می پوشانیم تا هیچ رنگی مشخص نباشد.(می توانید به جای گواش مشکی از پاستل هم استفاده کنید البته باید پاستل مورد استفاده چرب باشد تا روی رنگ ها را بگیرد و صفحه تمام مشکی به شما بدهد.)

       

  گام سوم :
  وقتی که خشک شد،با وسیله ی نوک تیزمان روی مقوا طرح دلخواهمان را خراش می دهیم.

    

   

  دوستان عزیز این تصاویر فقط برای آموزش است به همین دلیل از یک طرح ساده استفاده شده ، شما می توانید طرح های قوی تر و بهتری را انتخاب کنید وبا تمرین و تکرار به صورت حرفه ای انجام دهید .  

   

  خانم ماه بانو ...

  سلام
   
  برای انجام دادن اسکراچ برد اول بهتره که برای زیباتر شدن طراحی از پاستل استفاده کنید . روی مقوای گلاسه با مداد شمعی رنگ آمیزی کنید وبعد با استفاده از مرکب خوش نویسی با قلمو سطح کار را کاملا بپوشانید. بعد با استفاده از قلم فلزی یا تیغ و یا سوزن و یا کاتر روی مقوا طرح مورد نظر را بکشید .به نظر من با کاتر بهتر می شود کار کرد.
   
  مشکل شما اینه که با جوهر راپید رنگ آمیزی می کنید در صورتی که باید از مرکب استفاده کنید . در ضمن موقع کار کاتر را طوری در دست بگیرید که دستتان به سطح کار برخورد نکند. به هرحال بعضی اوقات کمی کثیف کاری دارد .   
   
  اگه سوالی داشتید در خدمتم .
   
  موفق باشید.
   

  تکنیک قلم فلزی

  قلم فلزی


  مواد و ابزار لازم: قلم فلزی، پالت، آب مركب، مداد
  در كار با قلم فلزی بعد از انتقال طرح بر روی مقوا و تهیه رنگهای مایع رقیق كار خود را آغاز می‌كنیم. خطوط ایجاد شده توسط قلم فلزی به شكل هاشور است كه گاه این خطوط متقاطع می باشد و متناسب با طرح كاربرد دارد. در این تكنیك ضخامت و یا نازكی خطوط هاشور از طریق فشار دست بر روی سطح كار ایجاد می‌شو د. قلم فلزی خود به تنهایی یك تكنیك می باشد و یا می تواند با سایر تكنیك ها تلفیق شود.هاشور زدن بر روی زمینه با رنگهای مختلف هم می توان انجام شود كه این امر مرتبط با موضوع و سلیقه تصویرگر می باشد.

   


 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: چهار شنبه 20 دی 1391برچسب:,
 • مونو پرینت

  مونو پرینت  مواد و ابزار لازم:شیشه، رنگ روغن ، كاغذ كاهی، پارچه، مداد و قلم مو، كاغذ چاپ، طرح آماده ، شیشه یا پالت رنگ، غلتك... چاپ به دو روش صورت می گیرد طراحی روی شیشه، طراحی پشت كاغذ.


  طراحی روی شیشه: ابتدا طرح مورد نظررا زیر شیشه قرار می دهیم و با قلم مو و رنگ مناسب طرح را روی شیشه می كشیم باید دقت شود كه رنگ گذاری روی شیشه با سرعت انجام شود، چون امكان خشك شدن رنگ زیاد است. پس از رنگ گذاری می توان قسمت های زاید طرح را به وسیله پارچه تمیز كرد. سپس كاغذ را روی شیشه قرار می دهیم و طرح را با مالش دست و یا غلتك روی كاغذ منتقل و نمایان می سازیم.


  چاپ پشت كاغذ:سطح شیشه را با یك لایه رنگ پوشانده و كاغذ باطله را روی شیشه می گذاریم و برمی داریم چند باراین كاررا تكرارتا كاغذ به شیشه نچسبد. پس كاغذی را كه روی آن طرح كشیده شده را طوری می گذاریم كه سطح سفید كاغذ زیر و طرح روبروی ما باشد كاغذ را با چسب روی شیشه محكم می‌كنیم. از روی طرح با یك شی تقریبا" نوك تیز می كشیم. همچنین می توان برای این كه اثری از طرح روی كاغذ نماند طرح را روی كاغذ پوستی كشیده وكاغذ پوستی را روی كاغذ عادی قرار داد.

  در پایان کار ، رنگ روی شیشه را با تینر و یا بنزین از سطح شیشه پاک میکنیم .

   

 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: چهار شنبه 20 دی 1391برچسب:,
 • چاپ باتیک چه نوع چاپی است ؟

  چاپ باتیک

  این هنر قبل از اسلام از طریق جاده ابریشم و بوسیله تجار آذربایجانی به ایران آمد و در آغاز بصورت ابتدایی آن (باتیک تک رنگ) در شهر تبریز رایج بود. صورت ابتدایی چاپ باتیک بدین ترتیب بود که از ترکیب برگ درخت مو, سود سوز آور و خاک رس ماده ای مقاوم و چسبناک بدست می آوردند و قسمتهایی از پارچه را بوسیله قلم مو با این ماده می پوشانده و تمامی پارچه را رنگرزی میکردند. پس از شستشوی پارچه قسمتهایی آغشته به چسب به رنگ اصلی پارچه و قسمتهای دیگر رنگین می شد.در ایران به جای برگ موز از پیه گوسفند , موم خالص عسل و سقز خام این ماده را می ساختند که نام بین المللی آن " واکس باتیک " و در آذربایجان به "روغن کلاقه ای" موسوم است...

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: پنج شنبه 14 دی 1391برچسب:,
 • smsهای خنده دار از داستان های غضنفر

  smsهای خنده دار از داستان های غضنفر

  .غضنفر برق خونه‌شون رفته بود، یه قابلمه برمی‌داره میره در خونه غضنفر شماره 2 و میگه: میشه یک کم برق به ما قرض بدید؟
  دومی میگه: دیونه لااقل یه ظرف پلاستیکی می‌آوردی که برق نگیرت.

  ...............................................

  ?.یک روز راننده تاکسی از مسافرش می‌پرسه: آقا ببخشید شما ژاپنی هستید؟
  اون میگه نه.
  بار دوم ازش می‌پرسه: شما ژاپنی هستید؟
  بازم میگه نه.
  بار سوم بازم می‌پرسه، یارو از کوره در میره میگه: آره!
  راننده تاکسی میگه: به قیافت نمیاد!

  ...............................................................

  .به یارو میگن: سفر حج چطور بود؟
  میگه: عالی. خیابوناش تمیز، برجاش بلند، ماشینا همه آخرین مدل. یه جای دیدنی هم داشت که خیلی شلوغ بود من نرفتم.

  ...............................................................

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: یک شنبه 3 دی 1391برچسب:,
 • تعریف چاپ دستی در فنون چاپ

  تعریف چاپ دستی

  چاپ دستی نتیجه ی مجموع اعمال شیمیایی و دستی است که از طریق مراحل مختلف اندیشه ی هنرمند بر روی لوح هایی از جنس های مختلف که واسطه ی چاپی نامیده می شود ، و در آن تصویر یا نوشتار به شکلی منظم و شبیه به هم بر روی لوح یا صحفه ای دیگر قابل تکرار است ، با این لوح ها می توان به نسخه های متعدد چاپ دستی منحصر به فرد دست یافت . چاپ دستی در عصر کنونی به دو شیوه قابل ارائه می باشد 1- کاربردی 2- هنری...

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: سه شنبه 28 آذر 1391برچسب:,
 • مصائب و مشکلات در زندگی

  مصائب و مشکلات در زندگی

  یکی از مسائلی که انسانها در زندگی با آن درگیرند و نمی شود وجود آن را منکر شد، «مصائب و مشکلات» است، که افراد جامعه رفتارهای متفاوتی در برابر آنها دارند، متاسفانه کم اطلاعی برخی از ما انسانها از حکمت و چرایی حضور آنها در زندگی مان و همچنین ندانستن نحوه مواجهه و عملکرد در برابر این گونه حوادث، منجر به این شده که گروهى از ناآگاهان، از قدیم  تا امروز آنرا دستمایه قرار داده و بر عدالت خدا خرده بگیرند، و مسائلى را مطرح نموده اند که به اعتقاد آنها با عدالت خدا سازگار نیست، و حتّى گاه آنها را نه تنها دلیل بر نفى عدالت که دلیلى بر انکار وجود خدا پنداشته اند!
  از جمله این مصائب، وجود حوادث ناگوار و همگانی مانند طوفان ها و زلزله ها و یا تفاوت هایى که در میان انسان ها دیده مى شود و نیز شرور و آفت هایى که دامن انسان یا نباتات و موجودات دیگر را مى گیرد می باشند.
  هدف ما در این مقاله بررسی حکمت این گونه مصائب از دیدگاه اسلام و نقش آنها در زندگی ما و میزان تاثیر اراده الهی و همچنین میزان دخالت اعمال ما در ابتلا به آنها و همچنین وظیفه ما در نحوه برخورد با آنها است، قبل از هر چیز توجه به چند نکته ضروری می نماید: ...

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: چهار شنبه 25 آذر 1391برچسب:,
 • رهایی از استمناء ، نویسنده:(ح ـ ر) نوجوان 17 ساله

  رهایی از استمناء

  نویسنده:(ح ـ ر) نوجوان 17 ساله

  باسمه تعالی

  سلام! همه چیز درست از آنجایی شروع می شود که بلوغش گویند. خیلی گفته اند و شنیده ایم.
  اما کسی جز من و تو شاید اینقدر دوران بحرانی آنرا درک نکرده باشد. من و تو در دوران سر نوشت ساز زندگی به عادت زشت استمناء مبتلا شدیم و بدانید و آگاه باشید که این تنها یک بیماری است. پس واگیر است و خطرناک. امّا خوشبختانه قابل درمان و پیشگیری است که اکنون من و تو باید درمان شویم، به امید روزی که ما پیشگیری کنیم برای آیندگان. درمانش یک داروی اساسی بیش ندارد؛ دارویش اینجاست؛ آن، «نگاه» است.
  من (ح ـ ر) 5/17 ساله در مقطع ورودی به چهارم دبیرستان هستم، از سال پنجم دبستان مبتلا شدم و حال می فهمم  دوست ناباب چیست و دوران بلوغ یعنی چه! ولی من پیروز شدم از این جهت که تسلیم نشدم و نوشتم برای تو، چون من هستم که تو را می فهمم و من هستم که خون دل خوردم از برای زندگی ام که با دستان خودم نابودش می کردم و این تویی که انتخاب می کنی زندگی با ذلت یا عزت را و عزتش خداست و ذلتش ...!
  و تو عزتش را می پسندی اما پسندیدن تو لازم است اما کافی نیست و کافی بودنش با عمل که همراه شد کامل می شود، می دانم که دوست داری رها شوی پس...

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: چهار شنبه 22 آذر 1391برچسب:,
 • معضلات ازدواج در عصر و زمان ما و شش راه حل مبارزه با استمناء

  معضلات ازدواج در عصر و زمان ما و شش راه حل مبارزه با استمناء

  متأسّفانه امروزه ازدواج تبدیل به یک معضل اجتماعى گشته و به همان مقیاس که ازدواج ها ترک شده یا دیرتر صورت مى گیرد، آمار گناهان بالاتر رفته است. عمدتاً چهار مشکل مسأله ى ازدواج را در عصر و زمان ما تهدید مى کند:
  1. طولانى شدن سنّ ازدواج; سنّ ازدواج در این دوران به خاطر تحصیلات و سپس یافتن شغل و کار مناسب بالا رفته است. در گذشته جوانان در ابتداى جوانى، یعنى 17 یا 18 سالگى، ازدواج مى کردند، امّا اکنون در اواخر جوانى، یعنى حدود سى سالگى و گاه بیشتر، ازدواج مى کنند و اوج شهوت جنسى را در حال تجرّد سپرى مى کنند و طبعاً جمعى از آنها تاب مقاومت در برابر این فشار شدید، مخصوصاً با توجّه به عوامل تحریک فراوانى که در زمان ما وجود دارد، را ندارند و به انحراف کشیده مى شوند. خلاصه این که یکى از معضلات ازدواج، طولانى شدن سنّ ازدواج است.
  2. بالا رفتن توقّعات; متأسّفانه سطح توقّعات هم در دختران و هم در پسران بالا رفته است. منزل مسکونى مستقل، اتومبیل گران قیمت، کسب و کار پر درآمد، پدر زن و پدر شوهر پولدار، زوجه ى خیاط و آشپز و آشناى به زبان هاى خارجى و مسلّط بر کامپیوتر و مانند آن، از جمله این توقّعات است که مانع ازدواج در زمان مناسب مى شود.
  3. افزایش تشریفات; معضل دیگرى که سر راه ازدواج جوانان وجود دارد تشریفات غیر ضرورى است، که چشم و هم چشمى ها به زیاد شدن آن دامن زده است. مهریّه هاى سنگین و بعضاً نامعقول، جهزیّه هاى تشریفاتى و گسترده، که گاه زوجین فرصت استفاده از بعضى اقلام آن را تا سالها به دست نمى آورند، خریدهاى آنچنانى قبل از عقد، و مجالس سنگین عقد و عروسى، بخشى از این تشریفات است.
  4. کثرت سوءظن; با توجّه به این که متأسّفانه ارتباط هاى نامشروع زیاد شده، دختران و پسران و زنان و مردان به یکدیگر سوء ظن دارند و نمى توانند براحتى به یکدیگر اطمینان پیدا کنند. حال اگر به دختران اجازه داده شود بدون اذن پدر ازدواج موقّت نمایند و دخترى مثلاً با چند نفر صیغه موقّت بخواند و سپس پسرى به خواستگارى او بیاید و بخواهد با وى ازدواج دایم کند، از خود مى پرسد: آیا این خانم با شوهر سابق ارتباط دارد یا نه؟ و این سوءظن مانع ازدواج مى شود. باید مردم را به ساده زیستى دعوت کرد و این پیرایه ها را از این حکم الهى مطابق با فطرت زدود، تا جوانان بتوانند براحتى ازدواج کنند و از گناه و معصیت در امان بمانند...

  به ادامه مطلب مراجعه کنید. 

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: چهار شنبه 22 آذر 1391برچسب:,
 • پارک جنگلی و دریاچه بسیار زیبای عباس آباد بهشهر ( مازندران )

  عباس آباد

  برای دیدن ادامه تصاویر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: دو شنبه 20 آذر 1391برچسب:,
 • چگونه یک گرافیست موفق شویم ؟

  چگونه یک گرافیست موفق شویم؟

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: دو شنبه 20 آذر 1391برچسب:,
 • تصاویر جالب و خنده دار

  تصاویر جالب ودار

  برای دیدن تصاویر به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: دو شنبه 20 آذر 1391برچسب:,
 • توضیح مختصر در مورد چاپ لینولئوم

  چاپ لینولئوم

   

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.

  کی وقت ازدواج شما می رسه؟؟؟

  کی وقت ازدواج شما می رسه؟؟؟

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: سه شنبه 14 آذر 1391برچسب:,
 • زیباترین غروب آفتاب

  زیباترین غروب آفتاب

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.

  زیباترین مناظر دنیا

  زیباترین مناظر دنیا

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: چهار شنبه 8 آذر 1391برچسب:,
 • رازهایی که زنان باید در مورد مردان بدانند.

  رازهایی که زنان باید در مورد مردان بدانند.

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: سه شنبه 6 آذر 1391برچسب:,
 • رازهایی از زنان که آقایان باید بدانند.

  رازهایی از زنان که آقایان باید بدانند.

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: سه شنبه 6 آذر 1391برچسب:,
 • جملات عاشقانه

  جملات عاشقانه

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

   

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: دو شنبه 5 آذر 1391برچسب:,
 • خلاصه زندگینامه امام زمان(عج)

  زندگینامه امام زمان(عج)

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: یک شنبه 4 آذر 1391برچسب:,
 • مکتب پوستر لهستان

  مکتب پوستر لهستان

   

   

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.

  آموزش تایپوگرافی در فتوشاپ « در 11مرحله»

  «آموزش تایپوگرافی در فتوشاپ »

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: یک شنبه 3 آذر 1391برچسب:,
 • نکات مهم درمورد طراحی تایپوگرافی

  نکات مهم درمورد طراحی تایپوگرافی

  تایپوگرافی به سازماندهی فونت و متن برای کاربردهای مختلف گفته می شود. تایپوگرافی خود در کنار کلمات حامل پیام های مختلفی است. انتخاب سبک حروف و سازماندهی آنها می تواند به طور موثر کل طرح را در بر گیرد. گام اول برای استفاده موثر از سبک حروف دانستن اصول و مبانی آن است. اگر شما با دانش اولیه تایپوگرافی کاملا آشنا نشده باشید قادر نخواهید بود از آن به خوبی و به نحو شایسته استفاده کنید. بنابراین قبل از هر کار باید اصول کار با تایپوگرافی را بدانیم. در اینجا مواردی را که باید در مورد تایپوگرافی بدانیم برای شما جمع آوری کردهایم...

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: یک شنبه 3 آذر 1391برچسب:,
 • بهترين و مؤثرترين راه مبارزه با نفس اماره از منظر امام خميني(ره)

  بهترين و مؤثرترين راه مبارزه با نفس اماره از منظر امام خميني(ره)

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: یک شنبه 2 آذر 1391برچسب:,
 • اصول طراحی بسته بندی

  اصول طراحی بسته بندی

  میتوان هنر طراحی بسته بندی را از حساس ترین زیرشاخه های گرافیک کاربردی دانست چرا که رضایت مصرف کننده و تولیدکننده باید در کنار اصول علمی طراحی مورد توجه هنرمند طراح قرار گیرد. هنر طراحی بسته بندی در زندگی روزمره انسان ها رخنه کرده است؛ از بسته بندی خمیردندان گرفته تا بسته بندی های مواد خوراکی، آرایشی و پوشاک حضور سلیقه طراح گرافیک در زندگی ما احساس می شود. در طراحی بسته بندی یک کالا توجه به نکاتی چند ضرورت دارد:
  - محافظت و عدم لطمه دیدن کالا نخستین نکته ای است که در طراحی بسته بندی باید مورد توجه قرار گیرد.
  - در بسیاری موارد طراح علاوه بر آشنایی با تکنیک های هنری و شناخت روانشناسی رنگ باید از علم خواص مواد محافظتی که در ساخت بسته بندی ها به کار می روند نیز مطلع باشد.
  - بسته بندی یک کالا باید به گونه ای باشد که مخاطب را از محتویات داخل آن باخبر سازد، لذا طراح گرافیست می بایست در کنار دقت به میزان قرارگیری کالا در مجاورت حرارت، سرما و غیره، امکان دید کالا را برای خریدار فراهم سازد.
  - انتخاب رنگ از ارکان طراحی بسته بندی است. هر جنس و کالا، رنگ خاص خود را می طلبد و طراح می بایست با دانش و اطلاع کافی دست به انتخاب رنگ بزند.

  طراحی بسته بندی یکی از مهم ترین زیرشاخه های هنر تبلیغات است و نقش ارزنده ای را در جریان اقتصادی جوامع بازی می کند. صادرات کالاها بیش از آنکه به کیفیت محصول وابسته باشد در گرو طراحی خوب بسته بندی و مورد پسند خریدار است.

  در طراحی بسته بندی بخش دیگری از هنر گرافیک نیز به مدد طراح می آید و آن لوگوهای تجاری و بین المللی است. براساس استانداردهای جهانی نشانه های ثابتی برای هشدار و جلب توجه مصرف کننده به ثبت رسیده اند که طراح بنا به جنس کالا آنها را در بسته بندی به کار می بندد.
  امروزه از مهم ترین فاکتورهای فروش و موفقیت در بازار تجاری توجه به هنر بسته بندی است.
  اهمیت این شاخه از هنر گرافیک تا جایی است که در برخی از کشورها که تولیدکننده نیستند، تنها یک طراحی خوب بسته بندی برای کالایی وارداتی، نام آن کشور را در زمره تولیدکنندگان آن کالا و در نهایت صادرات آن قرار می دهد. این به معنای آن است که جهان امروز تنها تشنه تولید کالا نیست بلکه این تولید هنر است که چرخه های اقتصادی را به حرکت درمی آورد.

 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: یک شنبه 2 آذر 1391برچسب:,
 • نکاتی درمورد طراحی یک کارت ویزیت

  نکاتی درمورد طراحی یک کارت ویزیت

  یک کارت ویزیت خوب باید به گونه ای طراحی شده باشد که بتواند بلافاصله توجه بیننده را به خود جلب کند و او را ترغیب به خرید محصول نماید.

  یک کارت ویزیت خوب نباید به عنوان آیتمی برای معرفی در نظر گرفته شود که برای برقراری ارتباط با مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. کارت ویزیت یکی از روش های تبلیغ و به نوعی ایستگاه اطلاعاتی در مورد شما و کاری که انجام می دهید می باشد. اگر کارت ویزیت نتوانست به مقاصد و اهداف شما در زمینه بالا بردن میزان فروش محصول و معرفی و شناساندن شما جامه عمل بپوشاند، این ثابت می کند که کارت ویزیت شما در سطح مناسبی برای تاثیر گذاری نبوده است...

  به ادامه مطلب مراجعه کنید.

  .: ادامه مطلب :.
 • نوشته : مهدی
 • تاریخ: یک شنبه 1 آذر 1391برچسب:,

 • shomal24

  مهدی

  shomal24

  http://shomal24.loxblog.com

  گـــــــــــــــــــــرافیک

  گـــــــــــــــــــــرافیک

  گـــــــــــــــــــــرافیک

  به وبلاگ من خوش آمدید، امید وارم مطالبی که در وبلاگم قرار میدم براتون مفید باشه . خواهش می کنم اگه پیشنهاد و یا انتقادی دارید حتماً در قسمت نظرات بنویسید... موفق باشید. به وبلاگ من خوش آمدید

  گـــــــــــــــــــــرافیک